لوگو آموزشگاه رشدینو
0
دهکده آموزشی رشدینو

وبلاگ

آموزش 5 ویژگی جدید فتوشاپ

5 ویژگی جدید فتوشاپ 2023

5 ویژگی جدید فتوشاپ 2023

فتوشاپ یک نرم افزار ویرایش تصویر است که توسط شرکت Adobe Systems توسعه داده شده است. نرم افزار فتوشاپ برای ویرایش تصاویر، طراحی گرافیکی، ایجاد افکت‌های ویژه، ترکیب تصاویر و انجام کارهای مشابه استفاده می‌شود. 

با هر نسخه جدید فتوشاپ، امکانات جدیدی به برنامه اضافه می‌شود که کار با آن را لذت بخش تر از قبل می کند. در نسخه‌های اخیر فتوشاپ، امکانات زیر به برنامه اضافه شده است:

 

1. افزایش عملکرد و سرعت برنامه در نسخه جدید فتوشاپ 2023

با بهینه‌سازی کد برنامه و استفاده از فناوری‌های جدید، عملکرد و سرعت برنامه بسیار بهبود یافته است.

 

2. افزودن ابزار Content-Aware Fill در فتوشاپ

این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا با حذف یا جایگزینی بخشی از تصویر، تصویر را به شکل طبیعی‌تری ویرایش کنید. با این ابزار می توانید بخش هایی از تصویر را حذف کرده و با استفاده از پر کردن محتوا به صورت خودکار، تصویر را به شکلی کامل و بدون نقص بازسازی کند.

 

ویژگی جدید فتوشاپ در نسخه های اخیر
ویژگی جدید فتوشاپ در نسخه های اخیر

 

3. اضافه شدن ابزار  Frame Tool 

با استفاده از این ابزار، می‌توانید به راحتی قاب‌های مختلفی را برای تصاویر خود ایجاد کنید. ابزار Frame فتوشاپ، یک راه بسیار عالی برای پوشاندن تصاویر با استفاده از  اشکال خاص است. برای کلاژ یا برش تصاویر خود به شکل خاصی، ابزار فریم راهی سریع و آسان ارائه می دهد. می‌توانید به‌طور پیش‌فرض از شکل‌های قاب مستطیلی یا دایره‌ای استفاده کنید، یا لایه‌های شکل و متن را به قاب تبدیل کنید تا ظاهری سفارشی‌تر داشته باشید.

ویژگی جدید فتوشاپ در نسخه های اخیر

 

4.ویژگی جدید ابزار Object Selection در فتوشاپ 

این ابزار به شما کمک می‌کند تا به راحتی و با دقت بالا، سوژه‌ای را انتخاب و از پس زمینه جدا کنید. ابزار Object Selection ابزاری قدرتمند در Adobe Photoshop است که به شما امکان می دهد اشیاء موجود در تصویر خود را سریع و آسان انتخاب کنید. این ابزار برای کسانی که می خواهند انتخاب های دقیق ایجاد کنند یا برای کسانی که می خواهند چندین شی را به طور همزمان انتخاب کنند عالی است.

برای استفاده از ابزار Object Selection کافیست روی شی مورد نظر کلیک کنید و سپس آن را به محل مورد نظر بکشید. همچنین می توانید از میانبرهای صفحه کلید برای انتخاب چندین شیء به طور همزمان استفاده کنید.

آموزشگاه فنی و حرفه ای رشدینو

 

5 . ویژگی جدید Emoji Glyph Support در فتوشاپ

بسیاری از ما این روزها به ندرت جمله ای را بدون چسباندن ایموجی به آن می نویسیم. اکنون، در پنل Glyph، به طیف گسترده ای از ایموجی ها پشتیبانی شده دسترسی دارید. Window > Glyphs را باز کنید تا حروف و شکلک های پشتیبانی شده فونت خود را ببینید و از استفاده از آن لذت ببرید.

 

 

آموزشگاه فنی و حرفه ای رشدینو

 

6. اضافه شدن ابزار Symmetry Painting 

با استفاده از این ابزار، می‌توانید به راحتی تصاویر به صورت آینه ای ایجاد کنید. برای فعال کردن این گزینه جذاب فتوشاپ را باز کنید از قسمت  Preferences > Technology  تیک گزینه Enable Paint Symmetry را فعال کنید، سپس ابزار Paint Brush، Pencil یا Eraser را انتخاب کنید و روی نماد پروانه در نوار گزینه ها کلیک کنید و یکی از انواع تقارن را از منو انتخاب کنید و تصاویر زیبا خلق نمایید.

آموزشگاه فنی و حرفه ای رشدینو

 

نرم افزار فتوشاپ در بسیاری از زمینه‌های کاری و حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای اصلی فتوشاپ شامل ویرایش تصاویر، طراحی گرافیک، طراحی لوگو، طراحی قالب وب سایت و طرح های UI/UX ،طراحی بروشور، پوستر و … می باشد

برای یادگیری حرفه ای فتوشاپ همراه با تکنیک ها و ابزارهای جدید آن ، می‌توانید به روش‌های مختلفی از جمله دوره‌های آموزشی آنلاین، کتاب‌های آموزشی، ویدئوهای آموزشی، مقالات و پست‌های وبلاگی و همچنین شرکت در کلاس‌های حضوری را امتحان کنید.

همچنین، می‌توانید از دوره های آموزش آنلاین و حضوری آموزشگاه رشدینو استفاده نمایید. برای یادگیری بهتر است از مفاهیم پایه شروع کرده و به تدریج به مفاهیم پیشرفته‌تر پرداخته شود. همچنین، تمرین و تجربه عملی از اهمیت بسزایی برخوردار است. ()

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره صفحه اصلی

برای هدر

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.