لوگو آموزشگاه رشدینو
0
دهکده آموزشی رشدینو

3 قدم مهم برای حسابدار شدن

برای حسابدار شدن از کجا شروع کنم ؟

یکی از سوالات و دغدغه های مهمی که برای انتخاب و ورود به هر رشته ای وجود دارد این است که از کجا شروع کنیم ؟ و برای رسیدن به شغل مورد نظرمان چه مسیری را باید طی کنیم ؟ و چقدر زمان نیاز است ؟

در ابتدا باید تحصیلات مورد نیاز برای حسابدار شدن را بدانیم که از لیسانس شروع می شود و تا مقطع فوق لیسانس و دکتری ادامه دارد. علاوه بر آن، اکثر حسابداران با دریافت گواهینامه های معتبر در حوزه حسابداری در آموزشگاه های آزاد، تخصص خود را برای ورود به بازار کار افزایش می دهند تا با مهارت کافی وارد بازار کار شوند.

حسابداران می‌توانند در بخش های دولتی و خصوصی با ارائه خدمات حسابداری،مشاوره مالی، حسابرسی فعالیت کنند. وظایف اصلی شغل حسابداری فرآیند های مالی و رسیدگی به امور مالی است.

 

۳ قدم تا حسابدار شدن :

1 .مدرک دانشگاهی مورد نیاز برای حسابدار شدن شرط اول استخدام است.

مدرک لیسانس حداقل مدرکی است که برای حسابدار نیاز است که در دوره لیسانس در رشته حسابداری باید سرفصل های  اصول حسابداری، حسابداری مالیاتی و حسابرسی را بی آموزید و پس از آن دوره کارشناسی ارشد که در لیست های ضروری برای حسابدار شدن نیست.

اما بستگی به نوع فعالیت شما نیز دارد که هرچه مدرک بالاتری داشته باشید برای شما مفید خواهد بود. در سرفصل کارشناسی ارشد دوره های مدیریتی که مباحث پیشرفته حسابرسی، مالیات و امور مالی است را پوشش می‌دهد .

همچنین در دوره تحصیلی خود با کارآموزی در شرکت ها تجربه ای نزدیک به کار حسابداری فراهم میشود تا حداقل تجربه کاری مورد نیاز در زمینه حسابداری را در دوره تحصیلی خود به دست آورید.

2 . دانش و مهارت خود را برای کسب گواهینامه دوره های حسابداری کامل کنید.

اغلب کارفرمایان تمایل دارن حسابداری را استخدام کنند که مهارت های بیشتردارد. این مورد بیشتر به حسابداران کمک میکنند که مهارت بیشتری در زمینه کاری حسابداری بدست بیاورند و تا موقعیت های شغلی بهتر و بالاتری را برای آنها فراهم شود.

3 . مسیر شغلی خود را در حسابداری به درستی انتخاب کنید

در حسابداری علاوه بر مهارت عمومی که همه حسابدارن باید آموزش ببینند انتخاب کردن مسیر شغلی است که حسابدار باید در آن به صورت تخصصی آموزش ببیند و کار کند .

برای مثال اگر میخواهید در حوزه حسابداری مالیاتی فعالیت کنید با تسلط خود را بر قوانین مالیاتی کشور افزایش دهید و همچون مثل یک وکیل از سازمان خود در سازمان دارایی و امور مالیاتی کشور دفاع کنید یا اگر می خواهید در حوزه حسابداری مالی فعال باشید باید مهارت تحلیل و تجزیه صورت های مالی و قدرت بیان و گفتگوی خود را به سطح بالاتری ببرید

پس در ابتدای مسیر ورود به بازارکار بسیار حائز اهمیت است که مسیر کاری خود در حوزه حسابداری را مشخص کرده و برای پیشرفت خود در آن حوزه اقدامات مفیدی را به عمل آورید

برای آشنایی بیشتر با رشته های تخصصی حسابداری باید با حیطه فعالیت آنها آشنا باشید تا بتوانید انتخاب درستی را در زمینه ورود به بازارکار حسابداری انجام دهید، برای آشنایی با رشته حسابداری و مشاوره رایگان می توانید از مشاوران دهکده آموزشی رشدینو راهنمایی بگیرید و یا در سایت در بخش دوره حسابداری با لیست مهارت ها و تخصص های مورد نیاز برای حسابداری آشنا شوید.

انواع رشته های پرمتقاضی که بازار کار حسابداری خوبی دارند.

1 . حسابدار عمومی

 یک حسابدار باید به صورت عمومی خدمات حسابرسی، مالیاتی، مشاوره ای و حسابداری را برای طیف وسیعی از مشاغل، افراد، سازمان‌های غیرانتفاعی و دولت ارائه دهد و حسابدار عمومی از جنبه ها و از طیف های مختلف به بررسی و تجزیه و تحلیل امور مالی تا مشاوره مالی را به کارفرمایش می دهد

2 . حسابداری مالی

رشته حسابداری مالی در واقع پایه و  زیر بنای کلیه رشته های حسابداری است و تمامی فعالیت های مالی در دفاتر خاص ثبت و در پایان هر دوره مالی صورت ها و گزارش های مالی مورد نیاز تهیه می شود .

 

3 . حسابدار مدیریتی

حسابداران مدیریتی مانند حسابداران مالی تجزیه و تحلیل گزارش ها را انجام می دهند با این تفاوت که، حسابداری مدیریت به آینده می نگرد در حالیکه حسابداری مالی بیشتر به اطلاعات تاریخی متکی است وبسیاری از تفاوت های دیگر . حسابدار مدیریتی با پردازش و اندازه گیری و تجزیه و تحلیل و تفسیر اطلاعات به برنامه ریزی و مدیریت یک کسب و کار کمک می کند.

 

4 . حسابرسی داخلی

در شرکت های بزرگ نیاز است حسابداران داخلی باشند تا از بروز هرگونه تحریف و تخلفات در صورتهای مالی جلوگیری شود وبا نظارت دقیق آنها صورت های مالی تجزیه و تحلیل شوند.

 

5 . برنامه ریز مالی

برنامه ریزان مالی در حوزه های بودجه بندی، مالیات و سرمایه گذاری به مشاغل کمک می‌کنند. در برنامه ریزی مالیاتی، تخصیص دارایی، مدیریت ریسک، برنامه ریزی بازنشستگی، یا برنامه ریزی املاک تخصص داشته باشند.

 

6 . حسابدار دولتی

بخشی جدایی ناپذیر سازمان‌ها در امور بودجه و روند اظهارنامه‌های مالیاتی است

و تمرکز آنها معمولا روی بودجه است و هر شرکتی باید برای خود یک حسابدار دولتی داشته باشد و هدف اصلی از اجرای این فرایند و عنوان حسابدار دولتی برنامه ریزی و تصمیم گیری در خصوص کنترل بودجه مالی است .

رشته های حسابداری در شرایط اقتصادی کنونی بسیار پر تقاضا تر از قبل شده اند و با تخصص و مهارت میتوانید به راحتی وارد بازار کار حسابداری شوید.

اگر واقعا به دنبال پیشرفت و افزایش درآمد در رشته حسابداری هستید و اینکه به حسابدار شدن نزدیک بدون شک باید همزمان با برنامه ریزی و تلاش، به موارد فوق آشنایی و تسلط کافی داشته باشید و تجربیات خود را در این زمینه افزایش دهید. زیرا بدون آشنایی کافی با این اصول و قوانین، نباید در رشته حسابداری انتظار پیشرفت داشته باشید.

ما در دهکده آموزشی رشدینو در تلاشیم تا با آموزش اصولی و درست در مباحث حسابداری رشت همراه با مدرک حسابداری فنی و حرفه ای کارآموزان را در رشته های مختلف حسابداری وارد بازار کار کنیم و باعث پیشرفت علم حسابداری و کارآموزان در حوزه تخصصی آنها شویم. ()

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دوره های آموزشی مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره صفحه اصلی

برای هدر

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.